• فارسی
 • English
 • فیلتر تصفیه استخر و جکوزی برند MEGAPOOL

  اندازه و کاربرد

  فیلترهای شنی تصفیه استخر و جکوزی مگاپول سری XA در چهار مدل از قطر 500 میلی متر (با دبی 10 متر مکعب بر ساعت) تا 950 میلی متر (با دبی 35 متر مکعب بر ساعت) موجود بوده و بسته به اندازه و دبی، برای تصفیه‌ی آب انواع جکوزی، استخرهای خصوصی و استخرهای عمومی کاربرد دارند. فیلترهای MEGAPOOL با گارانتی ۲ ساله میراب آرین عرضه می‌شوند.

  فیلتر تصفیه استخر و جکوزی MEGAPOOL

  بر پایه‌ی پیشینه‌ای درخشان در واردات تجهیزات استخر و جکوزی، شرکت میراب آرین موفق به تامین و توزیع فیلتر شنی تصفیه‌ی استخر و جکوزی با برند ایرانی مگاپول (MEGAPOOL) شده است. فیلتر شنی استخر MEGA POOL سری XA با الگوبرداری از محصولات برترین برندهای اروپایی تولید شده‌اند. در طراحی این محصول از دانش به روز مهندسان ایرانی و تجربه‌ی فعالان صنعت استخر و جکوزی بهره برداری شده است تا محصولی با دوام و متناسب با نیاز مشتریان تولید شود؛ محصولی که شفافیت آب استخر و جکوزی را تضمین کرده و در عین حال، تعمیر و نگهداری از آن بسیار آسان باشد.

  طراحی و متریال بکار رفته

  بدنه‌ی فیلتر شنی استخر MEGA POOL از جنس فایبرگلاس است؛ کامپوزیتی که از الیاف پشم شیشه و رزین پلی استر ساخته می‌شود. امروزه فایبرگلاس جایگزین پلی اتیلن و ورق‌های گالوانیزه در صنعت استخر و جکوزی شده است چراکه بسیار مستحکم و بادوام و در عین حال سبک بوده و در مقابل سیالات خورنده و اشعه‌ی فرابنفش خورشید مقاوم است. از این رو، فیلترهایی که از جنس فایبرگلاس هستند با انواع سیستم‌های گندزدایی آب استخر و جکوزی سازگاری دارند و اگر فیلتر در فضای باز نصب شود هم بدنه‌ی آن تا سالها دوام می‌آورد. بدنه‌ی فیلتر با دو لایه ژل‌کوت پوشانده شده است. ژل کوت، نوعی رزین است که از فایبرگلاس در برابر اشعه‌ی UV و تغییرات جوی محافظت کرده و از رشد جلبک هم جلوگیری می‌کند.

  فیلترهای MEGA POOL سری XA از نوع شیر از بغل هستند. مزیت اصلی این فیلترها نسبت به نوع شیر از بالا در سهولت دسترسی به داخل مخزن فیلتر است. در فیلترهای شیر از بالا، لازم است که شیر چندراهه و در نتیجه لوله‌های متصل به پورتهای شیر را جدا کنیم تا بتوانیم جهت تعویض سلیس یا سرویس فیلتر به داخل مخزن فیلتر دسترسی پیدا کنیم. اما در فیلترهای شیر از بغل نیازی به اینکار نیست و بنابراین امور تعمیر و نگهداری فیلتر بسیار آسان‌تر و سریع‌تر انجام می‌پذیرند.

  درب این فیلترها از جنس نوعی ترموپلاستیک شفاف به نام پلی کربنات است. پلی کربنات به دلیلی مقاومت بسیار بالا و سبکی، جایگزین شیشه شده است. به منظور بهبود کیفیت این درها و دسترسی آسان به داخل مخزن فیلتر، تغییراتی از جمله افزودن مهره‌های برنجی کاشته شده داخل درب، افزایش ضخامت ماهیچه‌های درب و افزایش قطر درب انجام شده است.

  کیفیت فیلتراسیون

  سیستم فیلتراسیون این فیلترها از نوع گذر سریع (High-rate) است. بنابراین، این فیلترها قادرند بیشینه سرعت فیلتراسیون (50 متر مکعب در ساعت) را فراهم می‌کنند بدون اینکه آسیبی به فیلتر وارد شود یا کیفیت فیلتراسیون کاهش پیدا کند. این فیلترها، مجهز به آب پخش کن و 12 نازل جمع کننده آب در کف فیلتر هستند. از این رو، آب ورودی به فیلتر بطور یکنواخت در سرتاسر بستر سیلیس فیلتر پخش شده و پس از آنکه از سیلیس عبور کرد و ذرات معلق از آن جدا شدند، توسط نازل‌های موجود در کف فیلتر جمع‌آوری شده و به استخر بازمی‌گردد.

  این فیلترها، مجهز به شیر چندراهه‌ی اروپایی از جنس ABS با طراحی ارگونومیک هستند. با چرخش دسته‌ی شیر می‌توان آن را در یکی از این حالت‌ها قرار داد: Filter، Waste، Closed، Backwash، Recirculate و Rinse تا عملیات مختلفی روی آب استخر انجام شود. فشارسنج نصب شده روی “فیلتر شنی استخر MEGA POOL” نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر فشار سنج، عددی پایین‌تر از محدوده‌ی نرمال (2/1 تا 7/1 بار) را نشان دهد، احتمالاً انسداد یا گرفتگی در خط مکش آب رخ وجود دارد. اگر عددی که فشار سنج نشان می‌دهد بالاتر از حد نرمال باشد، نیاز است که عملیات بکواش اجرا شود تا آب در خلاف جهت معمول از فیلتر عبور داده شده و آلودگی‌هایی که در فیلتر جمع شده‌اند با فشار زیاد آب شسته شوند. این فیلترها مجهز پورت تخلیه هستند تا تخلیه‌ی آب فیلتر به منظور تعویض سیلیس فیلتر، آماده‌سازی فیلتر برای فصل زمستان و سایر امور تعمیر و نگهداری به سهولت انجام شود. به منظور بهبود کیفیت فیلتراسیون فیلترهای شنی توصیه می‌شود که به جای سیلیس شنی از سیلیس شیشه‌ای MEGA POOL استفاده شود. سیلیس‌های شیشه‌ای عمر بالاتری دارند و قادرند ذراتی به کوچکی سه الی پنج میکرون را به دام بیاندازند.

  مشخصات فنی

  مدل قطر سیلیس دبی اتصالات
  mm kg m3/hr gpm Inch
  XA500 500 100 10 44 11.2
  XA650 650 230 15 66 11.2
  XA800 800 325 25 110 2
  XA950 950 545 35 154 2