• فارسی
 • English
 • ازن ساز هوا خنک MEGA POOL OZONE

  ازن ساز MEGA POOL OZONE

  ازن ساز هوا خنک MEGA POOL OZONE، یکی از تجهیزات نوین گندزدایی آب است که به عنوان مکملی برای سیستم متداول گندزدایی با کلر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  درباره‌ی ازن

  ازن از قدرت گندزدایی و اکسیداسیون بسیار بالایی برخوردار است. این گاز آبی رنگ می‌تواند کلیه‌ی میکروارگانیسم‌های موجود در آب از جمله ویروس‌ها، باکتری‌ها و قارچ‌ها و حتی میکروب‌های مقاوم در برابر کلر (مثل کریپتوسپوریدیوم و ژیاردیا) را نابود کند و آلاینده‌هایی همچون پوست، مو و عرق شناگران را از بین ببرد. استفاده از ازن برای گندزدایی، باعث بهبود بهداشت و شفافیت آب می‌شود، کلرامین‌ها (که عامل اصلی بوی نامطبوع آب و سوزش چشم و خارش پوست شناگران هستند) را از بین می‌برد و مصرف کلر را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

  بر خلاف کلر، نمی‌توان ازن را به صورت قرص، پودر یا مایع درآرود و به آب استخر اضافه کرد. از این رو، برای گندزدایی آب با ازن، از دستگاهی به نام مولد ازن (Ozone Generator) استفاده می‌شود که همچون سایر تجهیزات گندزدایی، در خط مکش سیستم فیلتراسیون (پس از تجهیزات تصفیه و گرمایشی) قرار می‌گیرد. در این دستگاه، مولکول‌های ازن از تجزیه‌ی مولکول‌های اکسیژن تولید شده و به آب اضافه می‌شوند.

  مولکول های ازن، ناپایدار هستند و بیشتر آنها، پیش از آنکه آب به کاسه ی استخر برگردد، تجزیه می شوند. از این رو، ضروری است که آب استخر همواره حاوی نوعی ماده‌ی گندزدای کاملاً پایدار مثل کلر باشد. درصورت استفاده از ازن‌ساز به عنوان سیستم تکمیلی، آب استخر باید تنها حاوی حدود 1/5 ppm کلر باشد. این درحالی است که میزان کلر استخرهای معمولی، 3 ppm است.

  مزایای ازن ساز MEGA POOL

  بدنه‌ی ازن ساز MEGA POOL از استنلس استیل 304 ساخته شده است که در عین زیبایی، از استحکام بالایی برخوردار است. تولید ازن در این دستگاه به روش Corona Discharge انجام می‌شود که شامل عبور مولکول‌های اکسیژن از یک میدان الکتریکی با ولتاژ بالا در محفظه‌ای سرامیکی است. مولدهایی که ازن را به این روش تولید می‌کنند، مزایای قابل توجهی دارند؛ از جمله: غلظت بالای ازن تولیدی، عملکرد مقرون به صرفه برای عملیات طولانی مدت و تعمیر و نگهداری کم.

  این مولد، مجهز به فن خنک کننده است و می‌تواند حتی تا 24 ساعت بدون کاهش بازدهی به تولید ازن بپردازد. تامین هوای مورد نیاز دستگاه توسط کمپرسور داخلی، یکی دیگر از ویژگی‌های ازن ساز‌های مگاپول است که منجر به افزایش بازدهی دستگاه می‌شود. این دستگاه برای تولید ازن، به تجهیزات جانبی مثل اکسیژن‌ساز و خشک‌کن (Dryer) نیازی ندارد.

  کاربرد ازن ساز MEGA POOL

  ازن ساز هوا خنک MEGA POOL OZONE (مدل MP-OZ-80) برای گندزدایی جکوزی‌ها و استخرهای سرپوشیده تا حجم 80 متر مکعب کاربرد دارد و با 1 سال گارانتی میراب آرین و 10 سال خدمات پس از فروش عرضه می‌شود.

  ازن ساز هوا خنک MEGA POOL OZONE مدل MP-OZ-80

  • مولد هوا خنک با قابلیت کارکرد 24 ساعته بدون افت راندمان
  • تصفیه آب استخرها بدون مواد مصرفی و باقیمانده شیمیایی
  • مناسب برای استخرهای سرپوشیده تا حجم 80 متر مکعب و انواع جکوزی‌ها
  • تولید ازن با استفاده از تکنولوژی Corona Discharge با محفظه‌ی تمام سرامیکی
  • بدنه‌ی مقاوم از جنس استنلس استیل 304
  • ابعاد 230 × 185 × 470 میلی متر
  • مجهز به فن خنک کننده و کمپرسور داخلی برای افزایش راندمان دستگاه
  • بدون نیاز به تجهیزاتی نظیر اکسیژن ساز و خشک کن
  • 1 سال گارانتی میراب آرین و 10 سال خدمات پس از فروش