• فارسی
 • English
 • اسکیمر استخر MEGA POOL

  اسکیمر کمبو MEGAPOOL

  اسکیمر استخر MEGA POOL، محفظه‌هایی پلاستیکی هست که درون دیواره‌ی استخرهای توکار تعبیه می شود. اسکیمر در واقع یکی از اجزای کلیدی سیستم فیلتراسیون استخر محسوب می‌شود: آب سطح استخرهای شنا از طریق اسکیمر وارد خط مکش شده و به سمت فیلتر و تجهیزات گندزدایی و گرمایش هدایت می‌شود. در داخل اسکیمر، سبدی قرار گرفته است که آشغال‌های شناور در سطح آب را درخود نگه می‌دارد و مانع از ورود آنها به سیستم فیلتراسیون می‌شود. تعداد اسکیمرها به مساحت سطح استخر بستگی دارد و طبق استاندارد به ازای هر 36 متر مربع، یک اسکیمر در نظر گرفته می‌شود. سطح آب استخر باید در میانه‌ی دهانه‌ی اسکیمر قرار گیرد. اگر سطح آب به پایین‌تر از دهانه‌ی اسکیمر برسد، اسکیمر خالی از آب شده و هوا وارد سیستم فیلتراسیون می‌شود.

  بدنه کاملا یکپارچه از جنس ABS

  اسکیمر استخر MEGA POOL  ، محصولی ایرانی و قابل رقابت با نمونه اروپایی است که با الگوبرداری از محصولات مشابه اسپانیایی تولید شده است. بدنه‌ی یکپارچه‌ی این اسکیمر بزرگ 15 لیتری از جنس ABS است؛ پلیمری بسیار مستحکم که در برابر فشار، حرارت و مواد شیمیایی مقاوم است. علاوه بر این، بدنه‌ و درب اسکیمر مگاپول دارای خطوط تقویتی است. این نکته از این جهت حائز اهمیت است که اسکیمر در داخل بتن دیواره‌ی استخر نصب می‌شود. درصورتیکه بدنه‌ی اسکیمر از استحکام کافی برخوردار نباشد، به ویژه در فصل سرما یا با بالا رفتن عمر استخر، بدنه ترک برمی‌دارد. همچنین درب اسکیمر در محل عبور شناگران قرار می‌گیرد و بنابراین باید در برابر فشار و ضربه مقاوم باشد. دهانه‌ی اسکیمر دارای درب شناوری است که دبی جریان ورودی به اسکیمر را تنظیم کرده و از ورود اشیای بزرگ به داخل اسکیمر جلوگیری می‌کند.

  مجهز به دو کانکشن در قسمت مکش اسکیمر و پورت خروجی سرریز

  “اسکیمرهای کمبو (MEGAPOOL Combo Skimmer)”،دو کانکشن دارند. این کانکشن‌ها به صورت داخل دنده‌ی 11.2 اینچی و بیرون دنده‌ی 2 اینچی بوده و بنابراین، قابل اتصال به خطوط لوله‌ی 50 و 63 میلی‌متری هستند. کانکشن دوم به خط لوله‌ی مکش پمپ متصل می‌شود. کانکشن اول چطور؟ یکی از کاربردهای کانکشن اول این است که می‌توان لوله‌ای از درین اصلی (مکش از کف) به آن متصل کرد. اینکار موجب ساده‌ شدن سیستم لوله‌کشی و کاهش هزینه می‌شود چراکه دیگر نیازی به راه‌اندازی خط لوله‌ای جداگانه از درین اصلی به پمپ نیست. کاربرد دوم کانکشن اول این است که می‌توان آن را به پورت اکولایزر متصل کرد به این صورت که 45 سانتی متر پایین‌تر از اسکیمر، دهانه‌ای ایجاد کرده و آن را به کانکشن اول متصل کنیم. بدین ترتیب، اگر سطح آب استخر از دهانه‌ی اسکیمر پایین‌تر بیاید اسکیمر از آب خالی نشده و هوا وارد سیستم نمی‌شود.

  اگر سطح آب بالاتر از حد مجاز قرار گیرد (و اصطلاحاً اسکیمر مستغرق شود)، چطور؟ اسکیمر کمبو مگاپول برای چنین شرایطی هم آماده است. کانکشنی با سایز اتصال 40 میلی متر در این اسکیمر تعبیه شده که به صورت خروجی آب سرریز در استخرهای اسکیمری عمل می‌کند.

  مجهز به فلپ تنظیم دبی جریان و پلیت جارو استخر

  به منظور تنظیم دبی جریان ورودی، اسکیمر کمبو MEGA POOL به فلپی مجهز هست که به انتهای اسکیمر پیچ می‌شود. زمانی که آلودگی آب سطح استخر بسیار بالا باشد، می‌توان این فلپ را به صورتی تنظیم کرد که کانکشن اول را مسدود کند. در این صورت، آب ورودی از درین اصلی کاهش پیدا کرده و مکش آب سطح استخر به داخل اسکیمر افزایش می‌یابد.

  همچنین به منظور سهولت در جارو کردن استخر، پلیت مخصوص جارو (skim vac یا skimmer vacuum plate) برای این اسکیمرها طراحی شده است که به راحتی درون اسکیمر قرار گرفته و شلنگ خرطومی به آن متصل می‌شود. با اتصال سر جارو به این شلنگ خرطومی، می‌توان استخر را با نیروی مکش پمپ جارو کرد.

  تنوع در چهار رنگ مختلف

  اسکیمر کمبو MEGA POOL در چهار رنگ سفید، مشکی، آبی روشن و آبی تیره موجود هستند و شما می‌توانید اسکیمری هماهنگ با طراحی استخرتان تهیه کنید.

  مشخصات فنی

  مدل ابعاد دهنه ی ورودی عمق سایز اتصال ارتفاع
  CS01 (15 لیتری) 220×168 370 11.2” – 2” 430