• فارسی
 • English
 • مبدل حرارتی استخر MEGA POOL

  مبدل حرارتی استخر MEGA POOL

  مبدل های حرارتی MEGA POOL، یکی از انواع تجهیزات گرمایشی استخرهای شنا هستند که حرارت را، به صورت غیر مستقیم، از آب گرم سیستم گرمایش مرکزی (مثل بویلر یا پنل خورشیدی) به آب استخر منتقل می کنند. مبدل حرارتی استخر MEGAPOOL یک نوع پوسته و لوله (shell and tube) است. این مبدلها از یک مخزن استوانه ای شکل تشکیل می شوند که یک دسته لوله در داخل آن قرار گرفته است. سیکل آب استخر از درون پوسته می گذرد و سیکل آب گرم بویلر از درون لوله ها عبور می کند. حرارت از طریق دیواره های لوله به آب استخر منتقل می شود و در نتیجه، دمای آبی که وارد کاسه‌ی استخر می شود، افزایش می یابد. مبدلهای پوسته و لوله در مقایسه با مبدلهای صفحه ای، رسوب کمتری می گیرند و به این علت، برای گرمایش آب استخرها و جکوزی ها، مناسب تر هستند.

  مبدل حرارتی استخر MEGA POOL کاملا از استنلس استیل 304 ساخته شده است. این ماده، بسیار بادوام می باشد و دچار خوردگی شیمیایی و زنگ زدگی نمی شود و فشار و حرارت بالا را تحمل می کند و از این رو، انتخاب مناسبی برای مبدلهای حرارتی استخر و جکوزی به شمار می رود. برای استخرهای شنا  که سیستم گندزدایی آنها از نوع کلرزن نمکی است، مبدل حرارتی از جنس استنلس استیل 316 هم به صورت سفارشی ساخته می شود.

  سهولت در باز کردن مبدل به منظور اسیدشویی رسوبات، یکی از معیارهای کلیدی در انتخاب مبدل در نظر گرفته شده است. این نکته مهم است زیرا که تجمع رسوبات به کاهش بازده حرارتی مبدل و بروز افت فشار شدید در سیستم می انجامد. مبدلهای حرارتی مگاپول، از نوع فلنچی هستند و می‌توان با باز کردن چند پیچ و مهره، پوسته و کویل مبدل را جهت حذف رسوبات، شستشو داد.

  “مبدلهای MEGA POOL” از کارایی حرارتی بالایی برخوردار بوده و در توان 20 الی 200 کیلو وات موجود می باشند (ساخت مبدل با ظرفیت بالاتر به صورت سفارشی امکان پذیر است).

  ویژگی ها و کاربردهای مبدل حرارتی استخر MEGA POOL

  • مبدل از نوع پوسته و لوله
  • بدنه، لوله ها و پیچ و مهره های فلنچ تماماً از استنلس استیل 304
  • دارای اتصال فلنچی
  • راندمان حرارتی بالا

  مبدل های حرارتی مگاپول، پاسخگوی سیکل گرمایش تمامی استخرها و جکوزی های خصوصی و عمومی و همچنین سیستم های گرمایش از کف هستند.

  مشخصات فنی

  FT2

  ظرفیت تبادل حرارتی

  ابعاد (cm)
  KW kcal/h Btu/h طول

  قطر

  9

  20

  31

  80

  18

  40

  41 80
  27

  60

  47 80
  36

  80

  50 100
  54 120 52

  100

  72 160 66

  100

  90 200 110

  100

  1 سال گارانتی میراب آرین